Wakacje powoli dobiegają końca. W ostatnim newsletterze informowaliśmy, że organizatorzy odnotowali znaczny wzrost sprzedaży mimo sporych podwyżek cen. Powstaje jednak pytanie co dalej? O ile wyjazdy zagraniczne powinny nadal cieszyć się dużym powodzeniem, obawy mają biura podróży specjalizujące się w wycieczkach szkolnych.

Praktycznie cały 2020 rok pod tym względem był stracony chociażby z uwagi na zakaz organizacji takiej formy turystyki i rekreacji wydany dyrektorom szkół. Wiosna bieżącego roku nie przyniosła zmian ponieważ obostrzenia związane z III falą pandemii praktycznie uniemożliwiły organizację tzw. zielonych szkół.

Teraz gdy przed nami widmo IV fali dodatkowo Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłasza plan programu „Poznaj Polskę”, który budzi obawy organizatorów reprezentowanych przez Radę Turystyki, iż organizatorzy zostaną pominięci: „Z opisu na stronie Ministerstwa wynika, że środki finansowe przyznane w ramach tego programu szkoła będzie mogła przeznaczyć́ na sfinansowanie kosztów poniesionych na organizację wycieczek, takich jak pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, usługi przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia uczestników wycieczki.” Rada Turystyki apeluje do Ministra Czarnka, by organizatorzy turystyki zostali w włączeni w przedsięwzięcie „Poznaj Polskę”, które ma być realizowane przez MEiN.

Miejmy nadzieję, że ostatecznie program nie doprowadzi do ominięcia organizatorów turystyki i samodzielnej organizacji wycieczek szkolnych przez szkoły… o ile takie wycieczki będą w ogóle mogły się odbyć!

W ostatnim czasie na łamach TWBP opublikowaliśmy artykuły które mogą Was zainteresować:

Kolejny newsletter już we wrześniu!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.