Witamy w kolejnym podsumowaniu tygodnia!

Premier powiedział wprost, że turystyka jest jego zdaniem źródłem zakażeń i na jej otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać. W wypowiedzi wspomina o lutym ale zaznacza, że to będzie zależało od sytuacji epidemicznej.

Jednocześnie podczas tej samej konferencji szef rządu wskazuje „zamkniętym” branżom gdzie jest koło ratunkowe. Jest nim uruchomiony w piątek (15.01) drugi etap subwencji z PFR, tym razem tylko dla wybranych kodów PKD. O tym czym jest i dla kogo przeznaczony jest program PFR 2.0 pisaliśmy na naszych łamach w zeszłym tygodniu, obecnie możemy tylko potwierdzić że program ruszył i faktycznie pierwsi przedsiębiorcy już dziś (18.01) otrzymali wsparcie na rachunek bankowy!

Skoro mowa już o wsparciu to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podsumował zakończony w grudniu program zwrotów wpłat dla klientów biur podróży za wycieczki odwołane z powodu epidemii. Jak informują Wiadomości Turystyczne „przedsiębiorcy złożyli wnioski na łączną kwotę 275 mln zł . W sumie dotyczą one 91 tys. podróżnych i pochodzą od 298 organizatorów turystyki. Budżet TFZ to 300 mln zł”.

Na koniec zapraszamy do przeczytania informacji o niemieckim touroperatorze specjalizującym się w podróżach luksusowych, który poszukuje agentów również na polskim rynku. W tym „martwym” okresie warto rozważyć wszystkie możliwości.

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.