Witamy w Nowym Roku!

Informacja z ostatniej chwili jest taka, że rząd przedłuża aktualne obostrzenia do końca stycznia co oznacza dalszy ciąg zamrożenia dla branży turystycznej. Pozostaje nadal czekać…

… a czekając można postarać się o dodatkowe środki z subwencji PFR 2.0. Dotyczy to tylko przedsiębiorców zatrudniających pracowników ale na szczęśliwców czekają spore środki. Wnioski będzie można składać już od 15 stycznia 2021 roku.

Myśląc o przyszłości, w ostatnim czasie na naszych łamach poświęciliśmy dużo uwagi sytuacji agentów i ich relacjom z organizatorami turystyki. O problemach tej grupy zawodowej w czasach pandemii można pisać bez końca, niemniej przyszłość wcale nie wygląda tak tragicznie. Touroperatorzy zaczynają rozumieć, iż przyszłość sprzedaży ich ofert będzie zależeć od dobrej współpracy z agentami bo wojna cenowa w internecie to szalony wyścig na samo dno, który może mieć tylko jednego zwycięzcę, z mocnym finansowym wsparciem zachodniego sąsiada Polski. Podjęcie walki z dumpingiem cenowym wymaga wsparcia agentów, ponieważ dla klientów siedzących w biurze przy kawie cena nie jest już najistotniejszym parametrem.

Co do samego modelu współpracy pomiędzy agentami, klientami i organizatorami przedstawiliśmy również pomysł wprowadzenia opłaty za przygotowanie oferty. Jej główna zaleta byłaby taka, że w przypadku odwołania imprezy lub rezygnacji agent nie pozostawałby z pustymi rękami. Ten zamysł, jak każda nowość, ma swoich zwolenników i przeciwników – oceńcie sami!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.