Ministerstwo Zdrowia straszy kolejnym lockdownem w sierpniu ale Polacy się chyba tym nie przejmują!

Jak wynika z analizy danych o odprowadzonych składach do TFG przeprowadzonej przez Rzeczpospolitą sprzedaż w maju wynosząca „383 tysiące sprzedanych przez touroperatorów wyjazdów, była nie tylko najlepszym miesięcznym wynikiem tego roku, ale i o 340 procent lepszym niż w maju 2020 roku. Zarazem był gorszy od wyniku z maja 2019 roku, kiedy biura podróży zawarły 798 tysięcy umów z klientami, o 52 procent.”

Prawie połowa sprzedaży z czasów przed COVID to jest dobra wiadomość! Dodatkowo znacznie wzrosła sprzedaż wycieczek charterowych, pomimo że znacząco wzrosły też ceny. Z analiz portali turystycznych wynika, że usługi turystyczne wzrosły średnio o 30%. Ani to ani groźba lockdownu nie odstrasza jednak turystów, którzy oswoili się już z niepewnością i mimo to są zdecydowani na podróżowanie i wypoczynek nie tylko w Polsce.

Dobra informacją dla biur podróży jest również rozporządzenie w sprawie odstąpienia od poboru podatku za umorzoną subwencje z Polskiego Funduszu Rozwoju. Wielu właścicieli biur podróży nawet o tym nie pomyślało ale od tych kwot w normalnych warunkach należałoby zapłacić podatek!

Na naszych łamach w ostatnim czasie pojawiły się dwa artykuły, które mogą okazać się interesujące dla właścicieli biur podróży lub tych, którzy myślą o otwarciu takiego biznesu. Pierwszy omawia kwestię szczególnego opodatkowania VAT-marża usług turystycznych, a w drugim dowiecie się wszystkiego o obowiązkach informacyjnych wobec klientów wynikających z ustawy o imprezach turystycznych. Zapraszamy do lektury!

Dla zainteresowanych wprowadziliśmy również nowy produkt w naszym sklepie – wdrożenie RODO w biurze podróży. Jeżeli ten temat jest jeszcze przed Wami – zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.