Mamy już potwierdzenie, że tak jak w ubiegłym roku organizatorzy turystyki dla dzieci będą ograniczeni nie tylko rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie obostrzeń, nakazów i zakazów ale także zaktualizowanymi na 2021 roku wytycznymi GIS.

Wytyczne GIS choć lekko zmodyfikowane w stosunku do poprzedniego roku to jednak nadal zawierają szereg ograniczeń zarówno dla organizatorów jak i samych uczestników. Dla przykładu można podać:

 • ograniczenie wspólnych zajęć tylko do małych grup 15-20 osób (12-14 osób w 2021 roku), 
 • ograniczenie liczby dzieci do maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowy przy zakwaterowaniu (w poprzednim roku dodatkowy był górny limit 4 osób w pokoju),
 • ograniczenie możliwości odwiedzania dzieci przez rodziców podczas wypoczynku.

Zgodnie z nowymi wytycznymi organizator MUSI przygotować:

 1. REGULAMIN, który zawiera zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz zasady higieny podczas wypoczynku, 
 2. OŚWIADCZENIA dla rodziców uczestników i kadry pedagogicznej dotyczące stanu zdrowia i braku ewentualnych kontaktów z osobami zakażonymi, 
 3. SZKOLENIE dla kadry pedagogicznej z zakresu zachowania zasad bezpieczeństwa oraz procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19 zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Wszystkie te dokumenty organizator powinien mieć gotowe praktycznie już teraz, albowiem zapoznanie klientów z treścią regulaminów i szkolenie kadry wymaga czasu, a do wakacji pozostało już tylko 3 tygodnie! 

Regulamin zgodny z wytycznymi GIS – wzór

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom, przygotowaliśmy szablony wszystkich wymaganych dokumentów. Cały pakiet zawiera profesjonalnie opracowane wzory dokumentów: 

 1. REGULAMIN, który zawiera zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz zasady higieny podczas wypoczynku,
 2. OŚWIADCZENIA dla rodziców uczestników i kadry pedagogicznej dotyczące stanu zdrowia i braku ewentualnych kontaktów z osobami zakażonymi,
 3. SZKOLENIE dla kadry pedagogicznej z zakresu zachowania zasad bezpieczeństwa oraz procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19 zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dlaczego warto skorzystać z oferty? 

 • Dokumenty przygotowane są przez profesjonalnego radcę prawnego, który specjalizuje się w prawie turystycznym. Decydując się na zakup pakietu, mamy pewność, że dokumenty są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi standardami. 
 • Osoby, które zdecydują się na zakup szablonów, w pakiecie otrzymują również wsparcie online, w którym będziemy odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące zakupionych wzorów dokumentów, oraz ich implementacji. 
 • Ponieważ sytuacja prawna na rynku turystycznym jest ostatnimi czasy bardzo dynamiczna, nasza oferta zakłada również wszelkie aktualizacje dokumentów, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Decydując się na zakup pakietu dokumentów, mamy pewność dostępu do stale aktualizowanych treści bez dodatkowej opłaty (bezpłatne aktualizacje będą dokonywane do końca sezonu letniego tj. 31.08.2021) 
 • Klienci, którzy zdecydują się na współpracę z TWBP, otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania wymaganej dokumentacji, wraz z aktualizacjami (jeśli takie będą konieczne). Współpraca gwarantuje dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów, dzięki czemu nasi klienci będą mieli więcej czasu na zajęcie się innymi pilnymi obowiązkami. 

Jak założyć własne biuro podróży – poradnik