Witajcie ponownie!

Zamknięcie turystycznej gałęzi gospodarki zostało utrzymane do połowy lutego. Możecie się już cieszyć z wizyty w galerii handlowej ale na wyjazd na narty w turystycznym stylu musicie jeszcze poczekać. Jak donosi rzeczpospolita „Minister uzasadnił decyzje utrzymania obostrzeń sytuacją epidemiczną w otoczeniu międzynarodowym – w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Niemczech, gdzie poziom zakażeń utrzymuje się bardzo wysoki. We wszystkich tych krajach władze zastosowały surowe obostrzenia. – Nie możemy liczyć, że Polska będzie zieloną wyspą”. A szkoda…

W ubiegłym tygodniu na łamach Twojego Biura Podróży przedstawiliśmy podsumowanie programu zwrotów dla klientów wypłacanych z Turystycznego Funduszu Zwrotów. Ostatecznie z funduszu wypłacono nieco ponad 200 mln złotych, co stanowi 2/3 szacowanej początkowo kwoty. Część biur dokonało zwrotów we własnym zakresie a część nie skorzystało z funduszu ze względu na konieczność przedpłacenia z góry 10% wypłacanej należności.

W odpowiedzi na nowe przepisy dotyczące zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny osób przekraczających granicę, które posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa pozwoliliśmy sobie na przedstawienie naszych opinii co do perspektyw tego kierunku działania. Czy testy będą robione darmowo przez linie lotnicze, biura podróży lub może zostaną sfinansowane przez zainteresowane powrotem ruchu turystycznego regiony? Temat wydaje się bardzo ciekawy!

Na zakończenie polecamy artykuł w Rzeczpospolitej o pilotażowym projekcie, który wystartuje 1 lutego w Ponta do Sol i potrwa do końca czerwca. Licząca około 8,2 tysiąca mieszkańców miejscowość Ponta do Sol na południowym wybrzeżu Madery oferuje bezpłatnie miejsce do pracy (krzesło i biurko) w przestrzeni coworkingowej w Centrum Kulturalnym John Dos Passos, dostęp do usługi internetowej Slack do pracy zespołowej i wi-fi codziennie od godziny 8 do 22. Brzmi interesująco?

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.