Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia!

W Polsce zanurzamy się w coraz głębszy lockdown. Choć nikt tego słowa nie wypowiada, dla branży turystycznej obecna sytuacja niewiele różni się od tej z wiosny. Nasz kraj nie jest jednak jedyny, wiele europejskich państw powróciło do mniejszego lub większego zamknięcia gospodarki. Dobrym przykładem jest Austria, która zamyka gospodarkę (w tym hotele) na cały listopad z planem powolnego restartu od początku grudnia. Być może jest to strategia na ocalenia sezonu narciarskiego. Zobaczymy…

Tymczasem dane wskazują, że egzotyczne oferty na przyszłoroczne ferie zimowe są znacznie tańsze w porównaniu do cen z tego roku. Rzeczpospolita przedstawia interesującą analizę w tym temacie, natomiast my wyjaśniamy czym jest sanitarny protokół bezpieczeństwa i czy pomoże on w utrzymania ruchu turystycznego pomimo trwającej pandemii.

W oczekiwaniu na nową tarczę dla turystyki, dokonaliśmy na naszych łamach krytycznego podsumowania tej, która aktualnie obowiązuje. Miejmy nadzieję, że zajęty konfliktem społecznym rząd znajdzie czas, aby przygotować rozsądny program wsparcia dla przedsiębiorców branży turystycznej. Czasu jest coraz mniej…

Na koniec zachęcamy was do zapoznania się z naszym artykułem przedstawiającym umowne rozwiązania, które pozwolą zabezpieczyć organizatora turystyki w umowie z hotelem na wypadek kolejnych fali rezygnacji klientów lub konieczności odwołania imprezy w związku z COVID-19. Przygotowaliśmy również wzór takiej umowy z gotowymi zapisami wprowadzającymi symetryczne rozłożenie ryzyka pomiędzy organizatora i właściciela obiektu noclegowego.

Uwaga! Subskrybenci, którzy otrzymują newsletter na swoje skrzynki mailowe, w dzisiejszej edycji dostali kupony zniżkowe na zakupy w naszym sklepie. Zachęcamy do zapisania się na newsletter, co gwarantuje nie tylko dostęp do newsów, ale także najlepszych ofert!  

Do usłyszenia za tydzień!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.