Miniony tydzień upłynął pod znakiem Turystycznego Funduszu Zwrotów utworzonego w ramach tzw. tarczy antykryzysowej dla turystyki. Od 1 października 2020 roku uruchomiony został system w ramach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który pozwala na składanie przez organizatorów turystyki wniosków o wypłaty z funduszu zwrotów kwot za wycieczki które nie odbyły się w związku z epidemią. W Rzeczpospolitej ukazał się ciekawy artykuł w tym temacie, zaś informacje odnośnie zasad jego działania możecie znaleźć w naszym artykule.

W minionym tygodniu pisaliśmy również o cyfrowej transformacji w globalnej turystyce jako odpowiedzi na ograniczenia związane z epidemia koronawirusa. Interesująca może być dla Was również analiza wpływy kryzysu epidemicznego na giełdową wycenę spółek z branży turystycznej oraz informacje o próbie konsolidacji branży w Polsce, która dokonuje się w obliczu konieczności wspólnej wali o przetrwanie na rynku.

Na koniec zostawiliśmy smaczek, który z uwagi na źródło powinien być traktowany z przymrużeniem oka, niemniej jednak warty jest odnotowania. Super Expres podaje, że istnieją plany żeby program bonu turystycznego nie zniknął po pierwotnym okresie, na jaki został zaplanowany. Jak będzie – zobaczymy!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.