Poniżej przedstawiamy pierwsze podsumowanie tygodnia portalu TwojeBiuroPodróży.pl. Jeżeli chcesz być na bieżąco zapoznaj się ze skrótem informacji z minionych 7 dni.

Ten tydzień upłynął na dyskusjach dotyczących uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej dla turystyki. Obejmuje ona bardzo ważne dla organizatorów rozwiązanie w postaci Turystycznego Funduszu Zwrotów. Już niedługo biura podróży będą mogły wnioskować do Funduszu o wypłaty dla klientów w związku z odwołaniem imprez lub rezygnacjami spowodowanymi epidemią. Będziemy trzymać rękę na pulsie i informować Was o szczegółach.

Innym ciekawym tematem poruszonym na łamach TWBP była możliwość złożenia przez przedsiębiorców turystycznych pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie za straty poniesione w związku z wprowadzonymi ograniczeniami. Ten temat niewątpliwie będzie jeszcze powracał i również będziemy go na bieżąco śledzić.

Na zakończenie chcielibyśmy zwrócić uwagę na interesujący artykuł dotyczący poprawności treści umów z klientami i ryzyka jakie niesie za sobą stosowanie w takich dokumentach klauzul niedozwolonych. Przymusowy przestój w prowadzeniu działalności może być dobrym czasem na przeglądnięcie własnych dokumentów i ewentualne skorzystanie z przygotowanych przez naszych prawników wzorów umów i warunków uczestnictwa dla klientów.

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.

Do usłyszenia w przyszłym tygodniu!