Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia!

W trakcie minionych siedmiu dni pojawiła się ważna dla organizatorów turystyki informacja o uruchomieniu procesu wypłacania zwrotów dla klientów z Turystycznego Funduszu Ubezpieczeniowego. Biorąc pod uwagę, że wnioski były składane przez organizatorów od początku października, a dla wielu klientów 180-dniowy termin już upłynął lub właśnie upływa, trzeba powiedzieć że to najwyższy czas! Jak donosi Rzeczpospolita „Suma zgłoszonych dotąd roszczeń klientów opiewa na 232 miliony złotych, a suma zgłoszeń touroperatorów na 222 miliony złotych. Jak szacuje członek zarządu UFG Marek Niechciał, odpowiedzialny za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (działa w strukturze UFG), w sumie wypłaty sięgną około 260 milionów złotych. Skarb państwa zarezerwował na ten cel 300 milionów złotych”.  

Proces wypłat jeszcze potrwa jakiś czas zwłaszcza, że składanie wniosków i ich weryfikacja nie jest taka prosta. O problemach z wnioskami, klientami i innymi trudnościami informowaliśmy w naszym artykule dotyczącym Turystycznego Funduszu Zwrotów.

Hotelarze natomiast postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyli „serwis internetowy bezpiecznerezerwacje.pl, gdzie prezentowane są obiekty noclegowe, które gwarantują zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli rezerwacja z jakiegokolwiek powodu związanego z koronawirusem nie dojdzie do skutku”. Ma to przełamać główny problem powstrzymujący turystów przed rezerwowaniem terminów.

Na koniec zachęcamy lektury naszego poradnika dedykowanego dla biur podróży, o tym jak zrobić na facebooku kampanię reklamową z małym budżetem. Poradnik jest całkowicie darmowy, aby go uzyskać wystarczy zapisać się do naszego newslettera. Obecny czas jest chyba dobrym momentem na zwiększenie kompetencji w zakresie reklamy i przygotowanie narzędzi promocyjnych gotowych do uruchomienia, gdy działalność będzie już możliwa. Oby to było jak najszybciej!

Do usłyszenia za tydzień!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.