Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia!

Działo się dużo bo z jednej strony weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie zakazów i ograniczeń, które poza otwarciem stoków, basenów i częściowo hoteli niewiele zmieniło w sytuacji organizatorów turystyki. Z drugiej strony Minister Gowin, trochę wbrew treści tego rozporządzenia, przekonuje że dozwolone są spacery turystyczne, ponieważ nie są zgromadzeniami. Trudne to czasy gdy możliwość prowadzenia działalności trzeba interpretować z wypowiedzi ministra a nie z przepisów.

Plusem jest natomiast, iż sam fakt poluzowania obostrzeń doprowadził do natychmiastowego wzrostu zainteresowania ofertami zagranicznymi. Już 2,8 miliona rezerwacji na nadchodzące lato pozyskała jak dotąd Grupa TUI. Ceny wzrosły o 20 procent wobec 2019 roku, program pod względem wielkości ma odpowiadać 80 procentom tego sprzed dwóch lat.

W oczekiwaniu na spodziewany na wiosnę wzrost zainteresowania ofertami turystycznymi, przeanalizowaliśmy jakie mogą być relacje pomiędzy propozycjami organizatorów a siatką połączeń skomponowaną przez przewoźników lotniczych. Tu ostrzeżenie, może być tak że biura podróży nie będą konkurować tylko między sobą o klienta ale również z liniami lotniczymi. Ta tendencja była już widoczna od lat, ale wyjście z kryzysu pandemicznego może ją tylko wzmocnić.

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.