Po szumnych zapowiedziach bonu turystycznego 1000+ dla wszystkich pracujących pozostało jedynie 500 zł i to tylko dla dzieci. Co prawda Senat wniósł poprawki rozszerzające grupę beneficjentów bonu o emerytów ale raczej nie można mieć wątpliwości, że te zmiany zostaną przez Sejm odrzucone.

Niezależnie od tego jaką decyzję podejmie Sejm, pozostaje pytanie kiedy to się stanie i czy jeszcze w te wakacje będzie można z tego bonu skorzystać mając na uwadze, że pewien czas zajmie również uruchomienie odpowiednich systemów w ZUS (generowanie bonów) i POT (rejestracja podmiotów świadczących usługi).

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Senatu, ustawa o Polskim Bonie Turystycznym została po poprawkach przekazana do Sejmu w dniu 3 lipca 2020 roku. Sejm zgodnie z doniesieniami Onetu miał zająć się tą ustawą na najbliższym posiedzeniu w dniu 22 lipca 2020 roku. Niemniej jednak na stronie Sejmu znajduje się informacja o wcześniejszym posiedzeniu w dniu 15 lipca 2020 i w porządku obrad jest wskazane „Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o uchwale Senatu w sprawie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym (druki nr 449)”.

Niezależnie od tego czy ustawa o bonie turystycznym zostanie przyjęta 15 czy 22 lipca, to biorąc pod uwagę kwestie techniczne związane z uruchomieniem systemów informatycznych do generowania bonów i rejestracji podmiotów uprawnionych do przyjmowania bonów, raczej trudno uwierzyć, że środki z bonów będą mogły być masowo wykorzystane jeszcze w te wakacje.