Witamy w nowym podsumowaniu tygodnia.

Zastanawiamy się kiedy będziemy mogli napisać coś pozytywnego odnośnie obostrzeń dla turystyki i wiemy już że nie będzie to w tym tygodniu… Kolejne kraje blisko i daleko Polski wprowadzają nowe ograniczenia dla turystów w tym ograniczenia w przekraczaniu granicy. Dotyczy to między innymi Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Francji. U nas coś słychać o możliwym częściowym rozmrożeniu hoteli ale póki co to nic pewnego.

Tymczasem nasz Sejm uchwalił ustawę zmieniającą ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, zgodnie z którą będzie można nim płacić nie tylko za wyjazdy z noclegiem, ale też za wycieczki jednodniowe. To wazna zmiana, która pozwoli wykorzystać bon nawet wtedy gdy pełne imprezy turystyczne nie będą mogły się jeszcze odbywać i pozwoli na szersze korzystanie z tego instrumentu dofinansowania branży.

Na koniec chcielibyśmy polecić nasz nowy artykuł z cyklu „JAK ZAŁOŻYĆ, PROWADZIĆ I ROZWIJAĆ BIURO PODRÓŻY”, a dotyczący rozliczania składek do Turystycznego Funduszu Pomocowego. Jeżeli jeszcze nie zapoznaliście się z nowymi obowiązkami, które obciążają organizatorów od 1 stycznia 2021 roku to najwyższa pora!

Dołącz do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży turystycznej

.